O mnie

Miło mi gościć Cię na Educational Eden, żebyś lepiej zrozumiał po co stworzyłam to miejsce opowiem Ci trochę o sobie.

Kocham podróże, ale nie te w stylu All inclusive, a te z plecakiem, mapą i kanapką zjedzoną siedząc na trawniku i obserwując pomniki czy fontanny. Choć przyznam szczerze, że mimo wielu prób (choć głównie błędów) na mapach się nie znam i do tej pory zdarza mi się przejść parę kilometrów w złym kierunku. Zatem po wielu odciskach nauczyłam się chować dumę w kieszeń i pytać o drogę.  Dzięki takim doświadczeniom dużo łatwiej było mi przyjąć tę zasadę w pracy zawodowej.

Uwielbiam jeść, próbować, uczyć się o tradycjach, związanych z posiłkami i gotowaniem, z całego świata – a ponieważ sama jestem w kuchni co najmniej zdezorientowana, od paru lat organizuję kolacje międzynarodowe podczas których, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie mieszkam i rozmiarów oferowanego stołu, każdy ma okazję spróbować czegoś nowego, poznać przepis oraz historie wszystkich zebranych.  Myślę, że są już miejsca na świecie, w których mówi się o „słynnym polskim makaronie z truskawkami” – gdyż jest to moje danie popisowe!

Do przemyśleń na temat edukacji inspiruje mnie wszystko i wszyscy z mojego otoczenia. Każdego dnia spotykam się z ludźmi, którzy jednak nie podzielają mojego entuzjazmu i nie rozumieją mojej pasji i potrzeby ciągłej analizy i dyskutowania na poszczególne tematy. Dlatego stworzyłam Educational Eden, by móc „przebywać” z osobami o podobnych poglądach i chcących w jakiś sposób zmienić to, co da się zmienić na lepsze.

Od jakiegoś czasu głównym tematem moich rozważań i badań stała się szeroko pojęta inteligencja emocjonalna. W mojej ocenie jej rozwój powinien być integralną, na równi ważną z przedmiotami jak: matematyka czy język polski, częścią edukacji szkolnej. Uważam, iż otwartość, ciekawość świata, pasja i stabilne, adekwatne poczucie własnej wartości są ważniejsze niż dobre oceny i wysokie wyniki na egzaminach (bo niestety nie zawsze idą one w parze).

Na koniec trochę faktów:

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, posiadam tytuł magistra pedagogiki szkolnej i zdolności, jestem terapeutą z zakresu terapii pedagogicznej i pedagogiem kreatywności. W ciągu 5 lat studiów odbyłam wymiany studenckie i praktyki w Danii, Holandii, ukończyłam również staż nauczycielski w Finlandii. Od kilku lat staram się czerpać wiedzę z różnych systemów edukacyjnych z kilku krajów na świecie.  W swojej pracy staram się stale wykorzystywać swoje doświadczenia z podróży i umiejętności językowe.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, zapraszam do zakładki „o blogu” – gdybyś tam nie znalazł odpowiedzi zostaw komentarz lub napisz do mnie, na pewno odpowiem!