MasterMind – Educational Eden zasady współpracy

0
578

Jestem zagrzebana pod dokumentami, sprawami do załatwienia, programem, pomocami, narzędziami, scenariuszami, planami wycieczek… Nie wspomnę o czasie który spędzam na rozmowach, konsultacjach i po prostu rozkładaniu wszystkiego na czynniki pierwsze.

Niemniej jednak, mimo braku czasu, a może właśnie dlatego, że nie mam czasu do stracenia, wracam do tematu #mastermind najszybciej jak się dało. Ogromnie Wam dziękuję za duże zainteresowanie, wymyśliłam co mogę zrobić aby nie marnować naszego wspólnego potencjału. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (niezależnie od grupy wiekowej uczniów, statusu pracy, doświadczenia w latach itp.)

 

ZAPRASZAM DO GRUPY NA FACEBOOKU

 

Zacznę od pewnych zasad:
stworzyłam tę grupę dla osób, które potrzebują wsparcia i chętnie udzielą go innym. Szukam nauczycieli otwartych, włączających się do dyskusji, potrafiących dzielić się swoimi pomysłami i czerpiącymi inspirację z działań innych. Marzy mi się wspólnota nauczycielska.
Nie jest to miejsce dla obserwatorów. Jeśli ktoś przez kilka dni nie miał czasu napisać o sobie kilku słów, nie będzie miał raczej czasu na spotkania i konsultacje.

Czytelników i cichych widzów zapraszam na bloga i fanpage, one zostały stworzone również z myślą o Was.

O CO CHODZI
Na początek poproszę Was o zapoznanie się z ideą Mastermind, zacznijmy od przeczytania artykułu na ten temat:
Jeśli macie jakieś pytania już na tym etapie – piszcie śmiało:). Wkrótce kolejne szczegóły dotyczące naszej współpracy. Zanim jednak to nastąpi, chciałabym abyście odpowiedzieli sobie (i pośrednio również mnie:)) na kilka pytań:
  • czy zajdę czas na godzinne spotkania online/twarzą w twarz przynajmniej dwa razy w miesiącu?
  • czy potrafię opowiadać o trudach związanych z moją pracą i prosić o udzielenie wskazówek lub korzystać z rad?
  • czy chętnie dzielę się z innymi swoją pozytywną energią, zapałem do pracy i inspiracjami?
  • czy potrafię współpracować?
  • czy potrafię uważnie słuchać?
To dopiero początek, pewne ustalanie “zasad” współpracy. Jeśli na większość powyższych pytań udzieliliście odpowiedzi twierdzącej, miło mi Was mieć w grupie.