O blogu

Educational Eden w moim wyobrażeniu jest miejscem, w którym spotykają się nauczyciele z pasją, ciekawością i stałą potrzebą rozwoju. Ucząc się od siebie, wymieniając się refleksjami i doświadczeniami możemy zmienić oblicze edukacji – tworzyć materiały i rozwiązania dla osób poszukujących alternatywnych metod i modeli pracy w szkole.

Brakuje nam w Polsce źródeł wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, na temat studiów, praktyk i staży zagranicznych. Ze względu na barierę językową nie wszyscy zainteresowani mogą dotrzeć do informacji na tematy edukacyjne, a także ciekawostek i nowinek, które mogliby wykorzystać w swojej pracy.

Zdecydowałam się prowadzić stronę w języku polskim ze względu na chęć dotarcia do jak największej liczby nauczycieli w naszym kraju. Mam nadzieję, że zainspiruję pedagogów do wyjazdów zagranicznych: wymian studenckich, staży, praktyk, konferencji międzynarodowych i kursów. Okres studiowania i wczesne lata pracy zawodowej są najważniejsze w kreowaniu naszych postaw i umiejętności, kształtujmy zatem nasze kompetencje społeczne i zawodowe w oparciu o zróżnicowaną perspektywę i doświadczenia.

Zatem jeśli chcesz poznać fiński, holenderski, duński i kolumbijski system edukacyjny; interesują Cię najnowsze doniesienia na temat szkolnictwa na świecie; szukasz inspiracji do prowadzenia ciekawych i przynoszących widoczne efekty zajęć to jest to miejsce dla Ciebie.

Pamiętaj, że czekam na Twoje komentarze, pomysły, kontrargumenty i pytania. Poprzez dyskusję możemy się wiele od siebie nauczyć!