Współpraca z polską szkołą w Amsterdamie

0
295
W ostatnim czasie uczestniczyłam w bardzo interesującym spotkaniu.
Zawsze po zmianie miejsca zamieszkania staram się zorientować jakie placówki edukacyjne mogę znaleźć w mojej dzielnicy, jaką mają ofertę zajęć oraz w jaki sposób i na jakich zasadach pracują. Zbierając tego typu informacje oraz rozmawiając z ludźmi, którzy angażują się w tworzenie edukacji szeroko pojętej, sporo się uczę.
W zeszłym tygodniu udałam się do Fundacji “Polskie Centrum Edukacji i Kultury Lokomotywa” w Amsterdamie aby porozmawiać o możliwości współpracy.
Ze względu na termin, zostałam zaproszona na ostatni dzień zajęć w tym roku szkolnym. Bym mogła poznać specyfikę pracy szkoły sobotniej oraz miejsca, w którym spotyka się okoliczna społeczność Polaków, na jeden dzień wcielę się w rolę asystentki nauczyciela w kilku grupach. Na pewno dam znać jak poszło!:)
Poprzez ten krótki wpis chciałabym pokazać, jak wiele jest możliwości:
w Amsterdamie, w Polskim Centrum Edukacji i Kultury trwa stały nabór nauczycieli, jeśli ktoś z Was planuje Erasmusa, bądź pobyt w Holandii, piszcie śmiało. Mnie rodzinna atmosfera i świetne warunki placówki zachwyciły:).
Dodatkowo, wszystkich, którzy planują swoje wakacje lub mieszkają w Amsterdamie zapraszam na Dzień Kultury Polskiej 6 lipca 2019 ?FANPAGE POLSKIEJ SZKOŁY W AMSTERDAMIE