Wyposażenie klasy szkolnej – burza mózgów jak wyglądałaby klasa 1 w wersji marzenia nauczycielskiego?

0
350
Burza mózgów!
Jeśli mielibyście od zera zająć się wyposażeniem sali lekcyjnej dla klasy 1 (lub jakiejkolwiek), jakie przedmioty, pomoce, sprzęt znalazłby się na Waszej liście?
Pomyślałam, że jest nas tu tyle, że na pewno ktoś trafi z jakimś oczywistym przykładem, o którym ja wiecznie zapominam).
Zdjęcia mile widziane W ramach podziękowania przyszykuję któregoś dnia post o kontach na IG i blogach, na których można znaleźć MNÓSTWO inspiracji i darmowych materiałów i narzędzi pracy do pobrania).
Jako ciekawostkę zamieszczam zdjęcia poglądowe z ukazaniem (niestety tylko częściowo – w tle) czym różni się wyposażenie klas szkolnych:
– w Holandii (na drugim zdjęciu możecie zobaczyć dwupoziomowy domek do zabawy, kuchnię i pracownię plastyczno-techniczną),
– w polskiej szkole daltońskiej,
– w Kolumbii (region Uraba – przy samej granicy z Panamą, część kraju o bardzo niskim poziomie rozwoju gospodarczego),
– w Indiach (w salach znajdują się głównie biurka dzieci, stół nauczyciela, komputer, tablica interaktywna, klimatyzacja i czasem jakieś plakaty wykonane przez uczniów),
– w Finlandii (tablica interaktywna, komputery, tablety, regały z książkami w każdej sali, sprzęt nagłaśniający, przestrzeń rekreacyjna, materace, piłki gimnastyczne, biurka, krzesła, WSZELKIE pomoce dydaktyczne dostępne dla uczniów w dowolnym momencie).
Wybaczcie, tylko takie zdjęcia posiadam w swoich albumach, mam nadzieję jednak, że się przydadzą jako wstęp do dyskusji:)).